Teknosa

İletişim Bilgileri

Telefon : (216) 4683636
Faks : (216) 4683799
Adres : Batman Sk. No:18 34734 Sahrayıcedit (Teknosa Plaza)
İstanbul

Web Sitesi

http://www.teknosa.com

Hakkında

Türkiye genelinde mağazalar zincirine sahip firmanın web üzerindeki satış sitesidir. Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulan Teknosa teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesiyle tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

Tüketicilerin teknoloji ürünlerinde aradıkları her şeyi bulabildikleri Teknosa, uluslararası markaların da aralarında bulunduğu binlerce teknoloji ürününü tüketicileriyle buluşturmaktadır. "Herkes için teknoloji" felsefesini benimseyen Teknosa, yaygın mağaza ağıyla elektronikten iletişim araçlarına, kişisel bakımdan ev ürünlerine kadar her türlü teknoloji ürününü müşterilerine sunmaktadır.

Teknosa standart mağaza anlayışının dışına çıkarak yeni mağaza konseptleri ile de tüketicileriyle buluşmaktadır. Eşsiz tasarımı ve dünyaca ünlü seçkin markalara ait ürün gamı ile geleceğin teknoloji mağazası olan Teknosa Etiler Mağazası ve seçkin bir çizgiye sahip Teknosa Kanyon Mağazası, Teknosa’nın yenilikçi anlayışını en iyi şekilde yansıtmaktadır. Büyük metrekareli mağaza konseptleri Teknosa Planet ve Teknosa Exxtra mağazaları da Teknosa müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi sunmaktadır.

Teknosa, sosyal sorumluluk bilinciyle, teknoloji perakendeciliği alanında kariyer yapmak isteyen gençleri eğitmek ve hızla büyüyen sektöre nitelikli işgücü yaratmak amacıyla Teknosa Akademi’yi kurmuştur. Geleceğin teknoloji perakendecilerinin yetiştirildiği Teknosa Akademi’de; perakende sektöründeki yeniliklerin aktarılması ve kişilerin yetkinliklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Ücretsiz olarak verilen eğitim kapsamında katılımcılara yönetim, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri de sunulmaktadır. Her ay ortalama 100 kişinin mezun olduğu Teknosa Akademi, kuruluşundan bu yana 7500’ün üzerinde mezun vermiştir.
Tarihçe
Teknosa, mağaza adedi ve bulunduğu il sayısı bakımından Türkiye’de bir ilki temsil etmektedir. 2000 yılında 5 mağazayla faaliyete başlayan Teknosa, bugün Türkiye’nin 65 ilinde 230’dan fazla mağazasıyla hizmet vermektedir. Teknosa, dokuz yıl gibi kısa bir zamanda istikrarlı bir şekilde büyümüş; yaygınlığı, hizmet kalitesi, güvenilirliği, hızı ve ürün çeşitliliği sayesinde Türkiye’nin en yaygın teknoloji perakendecisi konumuna ulaşmıştır.

163 kişilik bir ekiple faaliyete başlayan Teknosa bugün, konusunda uzman 3000'i aşkın çalışanıyla hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini artırmaya devam etmektedir.

Teknosa, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (International Standardization Organization–ISO) tarafından oluşturulan kalite yönetim standardı ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alarak teknoloji perakendeciliği sektöründe bir ilke imza atmıştır. Müşteri odaklılık, liderlik, çalışanların katılımı, süreçlerle yönetim, yönetimde sistem yaklaşımı, sürekli iyileştirme, verilere dayalı karar mekanizması, tedarikçilerle güçlü ilişkiler olmak üzere sekiz başlıkta gerçekleştirdiği uygulamalarla, sektörde en kapsamlı ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’ne layık görülmüştür.

2001 yılının Kasım ayında "Türkiye’nin İklimlendirme Merkezi" İklimsa da Teknosa bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. Mitsubishi, Sharp, Midea ve Samui gibi dünyanın lider klima markaları ve dünyanın lider kombi markalarından olan Beretta ile tüketicilerin iklimlendirme konusunda tüm ihtiyaçlarına cevap veren İklimsa artık Teknosa bünyesindedir.

Teknosa 2007 yılından bu yana Futbol Milli Takımlar Teknoloji Tedarikçisi olarak Milli Takım’a ve Türk futboluna destek olarak, teknolojik altyapı sağlamaktadır. Bu alanda son bir gelişme olarak Eylül 2008’de Türkiye Basketbol Federasyonu ile de işbirliğine gidilmiştir. Gerçekleştirilen işbirliği kapsamında Teknosa hem Basketbol Türkiye Kupası’na ismini vermiş hem de Basketbol Milli Takımlar Teknoloji Tedarikçisi olarak, Türkiye Basketbol Milli Takımları’nın teknoloji ürünlerine yönelik ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. Bu çalışmalar ile lider konumunu, Türkiye’nin lider takımılarıyla özdeşleştirmeyi ve Millilerin uluslararası alandaki başarılarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Teknosa.com, "Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş." ticari ünvanı altında faaliyet göstermektedir

Kategorileri, Faliyet Alanları

teknosalar

bilgisayar

alışveriş

yazıcı

cep telefonu

monitör

lcd tv

elektronik alışve...
Hakkımızda  -  İletişim  -  Gizlilik  -  Firma, Mekan Kayıt

© 2007-2008 istanbulsen.com,  5.0.014