Ana Sayfa > Firmalar, Mekanlar > ses, model, cihaz > Ultrasonik Frekans Fare Ve Böcek Kovucu Cihaz Mode... Hakkında
Ultrasonik Frekans Fare Ve Böcek Kovucu Cihaz Mode...

İletişim Bilgileri

Telefon : (212) 5620118
Faks : (212) 5620109
Adres : Kazim Karabekir Mah. 1040 Sk. No:10
İstanbul

Web Sitesi

http://www.akgenelektronik.com

Hakkında

Bu makale www.akgenelektronik.com sitesinden alintidir.

Ultrasonik ses nedir?
İnsanın duyamayacaĝı kadar (20 khzden yuksek) yuksek frekanstaki ses dalgalarıdır. Ultrasonik ses teknolojisi oldukça yaygın olarak görüntüleme, temizleme gibi birçok amaçta endüstride sanayi tesislerinde ve Tıpta yaygın olarak hastalık teşhis ve tedavisinde kullanılmaktadır.

İnsan saĝlıĝına bir zararı varmı?
Ultrasonik fare ve haşere kovucu cihazlarin insan saĝlıĝına bir zararı yoktur.
Elektromanyetik cihazlardada aynı durum söz konusudur. Amerikan Ulusal araştırma konseyi "NationalResearch Council" konuyla ilgili yaptıĝı incelemelerde elektromanyetik dalgaların insan saĝlıĝı üzerine zararlı bir etkisi olmadıĝını rapor etmiştir. Bu rapor son 20 yıl içerisinde yapılan 500 bilimsel araştırmaya dayanarak hazırlanmıştır.
Elektromanyetik özellikli cihazlar Avrupa, Amerika, Japonya gibi ülkelerdede yaygın olarak satılmakta ve kullanılmaktadır.

Elektronik fare kovucu cihazları nasıl çalışıyor?
Gelenkesel fare ve haşere mücadele yöntemleri temelde zehir yada tuzak kullanımına dayanmaktadır. Bizim satmış olduĝumuz Ultrasonik ve elektromanyetik mücadele cihazları fare ve haşereleri bulundukları ortamda rahatsız ederek terketmeye zorlamakta ortamda yuvalanmalarını imkansızlaştırmaktadır. Sonuç olarak fare yada haşere gibi zararlıllar daha konforlu üreyip barınabilecekleri bir yer aramak zorunda kalmaktadır.

Ultrasonik ses etkisini nasıl gösteriyor?
Her hayvanın duyduĝu ses frekansı farklıdır. Genel kural büyük boy hayvanlar düşük frekans sesleri ufak hayvanlar ise yüksek frekanslardaki sesleri duyarlar. Ultrasonik kovucu cihazlar amacına ve hedefine uygun olarak ultrasonik sesler yayarak haşere ve zararlılarda dayanamyacakları bir rahatsızlıĝa yol açarlar.

Zehir yada tuzak kullanmak varken neden bu cihazlara harcama yapayım?
Bunun birçok nedeni var. Birincisi zehirleri her ortamda yada koşullarda kullanamazssınız. Hele çocukların bulunduĝu ortamda zehir bulundurmak bazen ölümcül kazalara sebep olabilir. Gazetelerde bu tür acı haberleri içimiz burkularak çok sık okur yada çevremizden duyarız.

Mücadele amaçlı zehirlerin hamilelik döneminde kullanılması bebek gelişimi üzerine zararlı olabildiĝi gibi nöro-toksiklerdir yani sinir sistemi üzerinede zararlı etkileri vardır. Gelişme dönemindeki çocukların bu zehirlere maruz kalması gelişmeleri ve hormonal dengeleri üzerine olumsuz etki yapar. Bu bulgular bilimsel olarak yapılan klinik ve labaratuar çalışmalarındada kesin olarak kanıtlanmıştır.

Zehirlenerek öldürülen farelerle haşereler temizlenmleri yada uzaklaştırılmaları zor bir yerde iseler oldukça kötü bir koku yayarlar ve hastalık tehlikesi oluştururlar. Ayrıca fare yada haşerelerin zehirlere direnç kazanmaları yaygın ve herkes tarafından bilinen bir problemdir. Kullanılan zehirler evcil hayvanlardada ölüme yol açabilmektedir.

Gıda üretim tesislerinde ise zehirli kimyasalları fare ve haşerelerle mücadelede kullanmak biryana, bulundurmak bile oldukça tehlikelidir.

Sizin ürünlerinizin piyasada bulunan benzeri ürünlerden farkı ne?
Son aylarda piyasaya deĝişik ultrasonik cihazlar satışa sunulmuştur. Bu cihazlar genelde Asya ülkelerinde üretilmekte ve kaliteleri genelde standartların altında olabilmektedir. Bizim sattıĝımız cihazlar sadece Türkiye`de deĝil Avrupa, Amerika, Japonya gibi tüketici haklarının oldukça sıkı korunduĝu ülkelerdede satılmaktadır. Türkiye ve diĝer ülkelerdeki satışlarda geri iade oranı sadece %1-2 civarlarındadır. Listemizdeki cihazlar CE kalite belgeli firmalarca tasarlanıp üretilmektedir.


Çocuk, evcil hayvan yada elektronik cihaz bulunan ortamda kullanabilirmiyiz?
LW-113S, AG-serisi Ultrasonik cihazların aile ortamı içinde kullanılmasında bir sakınca yoktur. Bu cihazlar elektronik aletlere bir zarar vermezler.

AG-450 cihazı 10 deĝişik ayarlanabilme özelliĝine sahiptir. Eĝer ayar kuş kovucu frekansında ise insanlar tarafındanda duyulacaktır ancak saĝlık yönünden bir zararı yoktur. Diĝer ayarlar insanlar tarafından duyulamaz. Bu cihaz genelde depo, gıda tesisleri ve fabrika gibi büyük alanlar içindir.

Cihazlar hangi haşere ve zararlılara etkilidir?
Listemizde her amaca ve bütçeye uygun cihazlar bulunmaktadır. Uygun cihazı seçebilmek için stemizde yer alan “bana hangi cihaz uygun” sayfayı ziyaret ediniz yada bizimle email veya telefonla irtibata geçiniz.


Ultrasonik ses bütün bina yada apartman içinde etkilimi?
Hayır. Ultrasonik ses sadece bulunduĝu ortamdaki duvarlar arasinda etkilidir. Ultrasonik ses sert objeleri geçemez.
Daha iyi sonuç alabilmek için Ultrasonik cihazlar uygun yerlere önlerinde bir fiziki bir engel bulunmayacak şekilde yerleştirilmelidirler.


Evimi koruma altına almak için kaç adet cihaza ihtiyacim var yada hangi cihaz bana daha uygun?
Bu sorunuzun cevabını sitemizdeki “bana hangi cihaz uygun” seçeneĝunden ilgili sayfaya girip karar verebilirsiniz. Ayrıca Akgen Elektroniği 0212-562 01 18 nolu telefondan arayabilir yada e-mail gönderebilirsiniz. Normal koşullar altında uygun alan büyüklüĝüne göre seçtiĝiniz cihazlardan biri sorununuzu çözmede yardımcı olacaktır.

Cihaz kullanmak istediĝim alan büyüklüĝü 1500 metre-karelik bir depo bana hangi cihaz uygun olur?
AG-450 modeli depo gibi büyük alanlarda kullanmak için tasarlanmıştır. Koruma altına almak istediĝiniz depoya 10-15 metre mesafede bir cihaz olacak şekilde bu cihazımızı yerleştirebilirsiniz. Elektromanyetik- ultrasonik özellikli cihazlarımızdan AG-325 yada AG-113 modellerini depo gibi yerler için tavsiye ederiz.


Evimdeki bit, pire gibi zararlılarla nasıl mücadele etmemi tavsiye edersiniz?
Bu tür zararlılarla mücadeleyi iyi planlamanızı tavsiye ederiz. Cihazları takmadan önce birkaç gün süre ile bir ilaçlama yapınız. Ultrasonik cihazlar haşereleri öldürmez ortamdan uzaklaştırır ve tekrar geri dönmelerine engel olur. Ilaçlama ile haşere populasyonunu temizleyip kontrol altına aldıktan sonra cihazları takınız ve 24 saat aralıksız çalışır durumda tutunuz. Kullanılan zehir haşere populasyonunu azaltır ancak zehirlerin bit ve pire yumurtaları üzerine bir etkisi yoktur.
Ultrasonik yada Elektromanyetik-Ultrasonik özellikli cihazlar bit, pire gibi zararlıların yumurtalarını parçalayarak öldürür ve tekrar ortama girmelerini önler. Ön ilaçlama için Sitronell Sprey-Zehirsiz haşere spreyimizi tavsiye ederiz. Detaylı bilgi için sitemizdeki “zehirsiz haşere öldürücü” seçeneĝinden ilgili sayfaya girip detaylı bilgi ediebilirsiniz.

Bahçeme giren kedi köpekler şurekli rahatsızlıĝa yol açıyorlar hangi modeli tavsiye edersiniz?
Size AG-715 modelimiz uygun olacaktır. Bu model pille çalışmaktadır ve %97 oranında suya dirençlidir. Açık alanlarda kullanım için tasarlanmıştır. Uygun bir yere monte ederek koruma saĝlayabilirsiniz. Cihaz kedi ve kopek boyu yüksekliĝi olacak şekilde yerden 30-80 cm mesafeye kurulmalıdır. Bu cihazlarda hareket sensorü vardır kedi yada kopek cihaza 10
metre kadar mesafeye yaklaştıĝında cihaz otomatik olarak faaliyete geçer.

Yakında tatile çıkıyorum ve gideceĝimiz yerde sivrisinek oldukça fazla bana hangi cihazlarınızı tavsiye edersiniz?
Size cep tipi pilli sivrisinek cihazımızı tavsiye ederiz. Ayrıca kapalı alanlarda kullanmak üzere elektrikli Vakum Tuzak veya akülü portatif sinek sivrisinek imha cihaz modeli uygun olacaktır.

Bahçem ve tarlam fare ve köstebek istilasına uĝradı ve ekonomik olarakda zarar veriyorlar. Zehirli mücadeleden ise hiç bir sonuç alamadım.
Size Pilli Köstebek kovucu ile AG-715 ultrasonik kovucu modellerimizi birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu cihazlar ortam koşuluna gore 10-15 metrelik mesafeye kadar koruma saĝlarlar.

Bu cihazların bir garantisi varmı?
Satış listemizdeki ürünler 2 yıl üretim hatalrına karşı garantili olup ortama kullanma ömürleri 10 yıldır.Elektrik tüketimleri ise bir radyonunkinden fazla deĝildir.

Sizinle nasıl irtibata geçebilirim?
Bize 0212-562 01 18 nolu telefondan yada email ile ulaşabilirsiniz.

Geri iade: Satın aldığınız ürün ya da ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren onbeş ( 15) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

Keyfi olarak yapilan geri iadeler kesinlikle kabul edilmez. Bazı ürün modellerinde para geri iadesi mümkün degildir. Ürün yenisi ile değiştirilir.

Ürün türüne göre geri iade durumunda %30 geri stoklama ücreti kesilir.

Ambalajı açılmış, kullanılmış,amaç dışı denenmiş, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez.

İade, orjinal ambalajında yapılmalıdır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi konumunda ürün iade alınamaz ve bedeli iade edilemez.

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
Hasarlı veya arızalı ürünlerin geri iadesi teslimat tarihinden sonra ilk 15 gün içerisinde yapılacak. Hasarli ve arizali ürünlerde eger tamirat mümkün değilse ürün ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilir.

Kategorileri, Faliyet Alanları

ses

model

cihaz

köpek

kedi

böcek

kuş

ultrasonik
Hakkımızda  -  İletişim  -  Gizlilik  -  Firma, Mekan Kayıt

© 2007-2008 istanbulsen.com,  5.0.042